Den čtrnáctý: něco, co mi schází

12. července 2013 v 20:16 | hádě bramborové |  Projekt 25 dní

Toto je v podstatě nešikovné téma, protože až příliš často myslím právě na to, co mi chybí, a proto jsem smutný a nepřestává mi to chybět. Můžu ale využít tuto otázku k tomu, abych si vzpomněl, co chci, po čem toužím.
Chybí mi kdeco, třeba zub, jednička vlevo nahoře a implantát stojí 20 000 Kč. :D Pak mi chybí zrak, jak víte. Jsem taková podivná figura s aurou slepoty, kluk, kterému se každý snaží říkat, co má dělat a hlavně co nemá dělat, aby se neříznul, nespálil, neušpinil, někde nezabloudil, něco neshodil, nerozsypal cukr nebo nerozbil nějakou drahou věc. Co mi chybí už velmi bolestně, je partnerka. Vůbec se mi nedaří někoho najít, přitom ve slabé chvilce připouštím, že jsem skvělý kluk. Chybí mi sebevědomí, místo toho ve mně zeje černá díra sebepodceňování a nejvíc o sobě pochybuji v oblastech, kde jsem naprosto výjimečný. Ale tohle jsou věci, které mi chybí proto, že nemám něco velmi podstatného a to je láska k sobě.
Co si jen pamatuji, vždy jsem měl na sebe vztek, připadal jsem si odpudivý, trapný nebo na obtíž. Netuším, jak jsem k takovým věcem došel, ale vím, že jsem se tak cítil dřív, než vůbec začala tahle inkarnace. Už jsem pátral v minulých životech a o některých jsem psal na svém minulém blogu. Snad na tom má velký podíl sexuální zneužívání v dětství a hlavně pak jedna inkarnace, v níž jsem byl něco jako nucená prostitutka, nebo jiná inkarnace, která předcházela, kde se mě coby devítiletou holčičku, naprosto vyrovnanou a šťastnou, pokusil znásilnit o mnoho starší bratr, který se pak objevil dnes v 21. století jako můj nevlastní otec… Po onom starém zážitku jsem se "začala" cítit jako odpad, kus masa bez hodnoty, něco méně než šlapka, děvka, spíš jako to maso, které si kdokoli může fláknout na stůl a znovu a znovu znásilňovat, protože už stejně za víc nestojí. Pátrat by se dalo dlouho. V jiném "minulém" životě jsem byl dívkou, která se pokusila ze sebe vymazat vše mužské. Byla vzorem křehké ženskosti, dívčí něhy, sladkosti květů, která ovšem postrádala jakoukoliv sílu a pevnost mužské energie. Jmenovala se Christina a byla beznadějně zamilovaná do své sestry. Která ovšem nakonec dospěla a našla si muže, což bylo pro Christinu rovno neodpustitelné zradě. Vymyslela, jak konečně vyvolat zájem okolí a vynutit si lásku… nebo spíš stesk a provinilost, což vzdáleně připomíná lásku. A tak skočila s útesu a zničila život všem blízkým, kteří ji přece jen milovali, i když tomu nevěřila, a celý zbytek života se trápili pocitem viny.
Na pomyslném konci toho všeho je Lukáš Vámoš, který se dílem cítí jako kus bezcenného masa, dílem se bojí všeho mužského, stále nevěří, že ho někdo miluje a ještě ke všemu odmítá vidět, že to, čemu věří, je naprostá hloupost. Nechává se využívat, míval choutky zabít se a němým výkřikem všechny upozornit na svou bolest a vynutit si lásku. Taky je ovšem tahle osoba obdařena úžasnými talenty, nasbíranými za mnoho životů, nesmírnou něhou, soucitem a všeobjímající láskou někoho, kdo prožil spoustu utrpení.
Ať už nemám rád sám sebe z jakéhokoli důvodu, nezbytným bodem uzdravování je vždycky změna přesvědčení. To můžu udělat kvůli něčemu a nebo se proto prostě rozhodnu. Můžu si psát seznamy, za co se mám rád, můžu na sobě hledat přednosti, abych přesvědčil sám sebe, nebo můžu mít na paměti, že je to vždycky pouhé rozhodnutí a to odůvodnění nepotřebuje. "Prostě odteď se mám rád… Vybírám si lásku k sobě… vytvářím si svou hodnotu…" něco takového. To je rozhodně pěkné řešení. A co myslíte, kdy s tím začnu? No, přece někdy, časem a nebo brzy…
sebeklamě váš
Luky
 


Komentáře

1 hadice | 12. července 2013 v 20:49 | Reagovat

...a nebo hned teď...:-) dobrou hadí nocccc ;)

2 Yasminn V. | E-mail | Web | 3. srpna 2013 v 23:02 | Reagovat

Tobě chybí zrak?
Myslím, že jsi určitě fajn kluk. :) Alespoň podle toho, co píšeš.
Dřív jsem Tě sledovala, ale pak jsem si dala od blogu pokoj. Teď jsem opět tu a jsem ráda, že jsem si na tento blog vzpomněla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama