Den čtvrtý: 8 věcí, na které často myslím

15. listopadu 2012 v 0:07 | hádě octové |  Projekt 25 dní

Přestože má mysl jen přetéká stále novými a novými nápady, názory a představami, a to ať chci nebo ne, stále se vracím k hrstce témat, která zas a znovu omýlám, přehrabuji se v nich a hledám jehlu v kupce sena. Doufám totiž, že se "promyslím" až k nějakému spásnému řešení. Ba co víc, podvědomě doufám, že stačí vymyslet řešení a ono se pak samo uskuteční, problém bude zapomenut, aniž by se muselo hnout brvou. Je to lež jako věž a já jsem vedle jak ta jedle. V podstatě to vím a přesto to stále zkouším. Neomílám ale jen tragická témata, také úplné hlouposti. Jak tedy vypadají moje myšlenky?
"Sakra řekni něco… dělej! Zase mlčíš… jako idiot."
To když jsem ve skupině lidí a mám trému z mluvení.
"Ježiš, měl bych ten počítač vypnout… zase u něj strávim celej den."
"Evulíček… brrouček… to jedno broučisko."
Na to následuje blažený úsměv a hned na to nutkání k pláči.
"Co to háádě… nebudu se radši vnucovat, nikomu. Ale ona mě má ráda, ona to myslí vážně."
"A co ta mamka… achjo, budu tam už muset jet… zase takovou dálku… musím tý mamce už najít práci."
"Proč mě žádná holka nechce?... holt jsem hnusnej… ony chtějí jen namachrované frajery se sexy tělem, ale je jim jedno, jaké mají srdce."
"Všechno je na hovno. Proč jsem radši neumřel, jak jsem se tenkrát topil, když jsem byl malý… ale ne, já chci žít, to vím."
"Zase jsem utrácel… bože, já jsem takovej kretén… určitě mi zase dojdou peníze a budu o hladu… nebudu už jíst žádné sladkosti, budu si vařit každý den sám…"
A k tomu se většinou celý den zabývám nějakou konkrétní situací z předchozího dne. Pořád rozebírám, kdo co řekl a jak to řekl, jak to asi myslel, jestli se na mě zlobí, jestli mě už přestává mít rád. A každou chvíli rozebírám nějakou filozofickou otázku, např.: "peníze jsou energie… proč je vlastně špatné, že nejsou už kryté zlatem a jsou to teď v podstatě jen čísílka v počítači… vždyť i tak jsou peníze jen čísla nebo ne? I zlato je jen symbol, kterému jsme přisoudili určitou hodnotu. Peníze nejsou k ničemu, je to hloupý přežitek. Zlatý standard taky není řešení… Ekonomický systém je založený na nedostatku. Zlta je nedostatek, není ho tolik, aby každý člověk mohl mít kilogram… proto je cenné. Ale já nechci nedostatek, ale dostatek, bohatství pro všechny."
Takhle nějak to asi vypadá, i když většinou si ty věci takhle v duchu neříkám, prostě na ně myslím. Často se provrtávám složitými úvahami, zatímco s někým konverzuju třeba o počasí. Mám v mysli pořádný zmatek a cítím, ak mě ten nepřetržitý dialog mate a unavuje. Jednou se mi ale podaří udržet v mysli klid a pak si konečně sám od sebe odpočinu.
podivně váš
Luky
 


Komentáře

1 anonymous | 20. listopadu 2012 v 13:21 | Reagovat

https://terre-eau.signaly.cz/1211/co-znamena-stratit-priatela

Odkaz na jeden krásný článek, který by tě mohl oslovit.. kdyžtak smaž :)

2 Amelie | Web | 30. ledna 2013 v 3:16 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi zůstal naživu. Přišli bysme o úžasného člověka, o tvé skvělé články, o dotek tvých rukou i tvého srdce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama